Páxinas
Novas

Concurso Fran Pérez "Narf" para grupos e artistas musicais (antes concurso musical e rock)

Coa intención de difundir, apoiar e promocionar os grupos e artistas musicais das diferentes comarcas e localidades galegas, así como para lembrar e difundir socialmente a figura e a o obra do músico, compositor para espectáculos musicais e teatrais e dinamizador cultural, que foi o cantante Fran Pérez "Narf", a Deputación da Coruña convoca o Concurso Musical Deputación da Coruña, que pasa a denominarse a partir desta edición Concurso Fran Pérez "Narf", para Grupos e Artistas Musicais

Novas
Xurado do IX Concurso Fran Pérez
05 de xullo

Anuncio do nomeamento do xurado

As mulleres rockeiras triunfan no VIII Concurso Musical da Deputación da Coruña
29 de outubro

As novas mulleres do rock impóñense no VIII Concurso Musical da Deputación da Coruña. O xurado decidiu que o primeiro premio fose para a banda Bala, da Coruña, e o segundo para MJPérez, de Arzúa.
Por volta de media noite e despois dunha longa deliberación, o xurado do VIII Concurso Musical da Deputación da Coruña, inclinouse polo dúo Bala, da Coruña, como gañador. A banda de Ánxela e Violeta facíase co primeiro posto do concurso logo dun concerto colectivo que se celebrou…

Gañadores do Concurso de rock "Deputación da Coruña"

Convocatoria Gañador
2017 Primeiro clasificado: Mounqup
Segundo clasificado: Igmig
Terceiro clasificado: Pardo
Cuarto clasificado: Cintaadhesiva
Quinto clasificado: Samarúas
2016
Primeiro clasificado: Bala
Segundo clasificado MJ Pérez
Terceiro clasificado: The Trunks
Cuarto clasificado: Jamie Fithring & The Fearghails
Quinto clasificado: Two faces
2015
Primeiro clasificado: Sandford Music Factory
Segundo clasificado: Pölisong
Terceiro clasificado: True Mountains
Cuarto clasificado: Biribirlocke
Quinto clasificado: Strikeback
2014
Primeiro premio:  Ruta 77
Segundo premio:  Agoraphobia
Terceiro  premio:  Misterioso Viaje Holanda
Cuarto  premio:  Daniel Royo & Band
Quinto premio :  Ith
2013
Primeiro premiado: Familia Caamagno
Segundo premiado: Ánima
Terceiro premiado: La senda de Afra
Cuarto premiado: El viejo caracol
Quinto premiado: Doctor Snob
2011
Primeiro premiado: Púlsar
Segundo premiado: Tregua
Terceiro premiado: TST
Cuarto premiado: Noc
Quinto premiado: Yidorah
2010 Sweet Oblivion
2009 Jacobo Paz
2008 Trapos sucios